krizik
  • Kontaktujte nás
  • ✉️ info@selfmedia.sk
  • 📞 +421 915 940 678

Teší ma, ja som LÍVIA TOMAŠČÍKOVÁ

Teší ma, ja som LÍVIA TOMAŠČÍKOVÁ


Vyštudovaná právnička, ktorá už počas svojich štúdií plávala vo vodách marketingu a sales. „Rozhodla som sa venovať práci v marketingu a customer service, pretože ma to jednoducho baví a v jednoduchosti je krása, no nie? 🙂“ Nevadí jej, že sa ľudia na ňu pozerajú cez prsty, lebo nemá vyštudovaný marketing. „Vďaka právu mám analytické myslenie, hľadám súvislosti vo veciach, ktorým iní nepripisujú žiaden význam. Rada nachádzam povestné ihly v kope sena.” Aby toho nebolo málo, rozhodla sa odísť študovať ďalšieho magistra do Francúzska. „Túžila som odísť preč a spoznávať nové kultúry, preto som odišla študovať anglický medzinárodný program na dva ďalšie roky do zahraničia. Naučila som sa vnímať potreby ostatných, rešpektovať rozdielnosť a nedržať sa iba v mojej komfortnej zóne.”


A čo pracovná stránka? Počas štúdia na strednej škole predávala po telefóne bambusové ponožky a holiace strojčeky. ☎️ „Možno sa smejete, ale to bola super prácička! Boli sme kolektív mladých ľudí a zažili sme kopu srandy. Po profesionálnej stránke sa človek naučí komunikovať so zákazníkmi, zvládať stresové situácie a predať konečný produkt klientovi. Chce to nesmiernu mieru trpezlivosti a vynájdenia sa.”


Počas štúdia na vysokej škole pracovala Lívia pre slovenskú marketingovú firmu adresarfiriem.sk ako textár, starala sa o klientov spoločnosti a musela si stanoviť prísny time management. „Práca v spoločnosti mi dala veľmi veľa a vždy budem za túto príležitosť vďačná. Zistila som, aké je to byť súčasťou menšej firmy na slovenskom reklamnom trhu a ako sa riešia zmluvy s takým rádiom alebo nahrávacími spoločnosťami. A hlavne aké je niekedy ťažké vyhovieť potrebám klienta na 100%, dôležité je vedieť povedať aj nie.”


V rámci štúdia vo Francúzsku musela Lívia absolvovať stáže. „Moja prvá stáž bola vo francúzskej spoločnosti Toluna, ktorá sa zaoberala marketingovými prieskumami vo viac ako 150 krajín sveta. Na starosti som dostala Českú republiku a iné krajiny s anglicky hovoriacimi menšinami. Naučila som sa pracovať s Wordpressom, zistila som, aké čaro má Facebook, Instagram, čo je to Google Ads, Analytics etc.. Doteraz čerpám z poznatkov, ktoré som vďaka tejto stáži získala.” Na druhú stáž sa rozhodla odísť mimo Francúzska. „Chcela som vyskúšať niečo iné, preto som odišla do Švédska. Bola som Digital Marketing Manager v malej švédskej firmičke s 2-ma ľuďmi. Starala som sa o sociálne siete, o eshop na Shopify… doslovne som prekopala celé základy online marketingu. Naučila som sa, že aké je obtiažne viesť start-up a ako sa musia ľudia naučiť nájsť balans medzi pracovným a osobným životom.”

Po dvoch rokoch strávených v zahraničí sa rozhodla vrátiť domov. Prečo? „V zahraničí budete vždy cudzincom. Taktiež mi chýbal domov, malá Žilina a naše slovenské nadávanie na všetko 😀.” Lívia momentálne pracuje ako Support specialist v medzinárodnej firme zaoberajúcou sa hospitality sférou. Zároveň pôsobí ako slovenský copywriter a editor v českej spoločnosti a pomáha ako copywriter produktov a obsahu webov menším slovenským podnikateľom. Nesmieme zabudnúť, že sa stala aj súčasťou nášho tímu Selfmemejďákov a pod jej ručičky prechádza SEO, sociálne siete a copywriting.