Selfmedia - digital agency
  • Kontaktujte nás
  • info@selfmedia.sk / +421 915 940 678
hashtag
#hashtag #hastag #hešteg #hashtag_na_klavesnici

Využívate vo vašom podnikaní #hešteg?

Adrian Boroš, 7. Február 2019

Sociálne média sa v súčasnosti stávajú jednou z najdôležitejších častí marketingu. Prosperujú enormnou rýchlosťou a naberajú nových užívateľov každý deň. Jedným zo spôsobov ako podporiť svoj marketing je hashtag (po slovensky hešteg). Práve týmto vplyvným prvkom sa budeme v článku zaoberať.

Čo je to hashtag/hastag?

Hashtag je do nedávna neznámy znak z ASCII tabuľky. S príchodom sociálnych sietí, najmä Instagramu a Twitteru, sa používanie tejto “mriežky” značne rozšírilo. V súčasnosti sa hashtag používa na označovanie takzvaných kľúčových slov.

Ako hashtag napísať?

Tak ako aj iné akcie spojené s výpočtovou technikou, aj napísanie hashtagu je možné viac ako jedným spôsobom. Spôsoby sa líšia pri písaní na stolovom počítači respektíve notebooku a pri písaní na mobilnom zariadení.

Kde nájdem hashtag na klávesnici?

Písanie hashtagu na počítači.

Na počítačovej klávesnici sa hashtag ako samostatný znak nenachádza. Keďže je ale uvedený v už spomínanej ASCII tabuľke, napísať sa dá. Píše sa pomocou klávesových skratiek:

• pravý alt + x (alt gr + x).
• ľavý alt + 35

Písanie hashtagu na mobilnom zariadení.

Nakoľko smartfóny nemajú mechanickú , ale iba digitálnu klávesnicu, jej rozloženie sa líši podľa výrobcu. Všeobecne však môžeme povedať, že hashtag na klávesnici mobilu nájdeme medzi špeciálnymi znakmi.

klavesnica ios

Na čo sa používa?

Bežní používatelia používajú hashtag skôr len preto, lebo je to v móde. Tento znak má, ale väčšie využitie. Ako podnikateľa, alebo firmu vás dokáže definovať, stačí zvoliť originálne a výstižné kľúčové slová. Okrem originálnych kľúčových slov, je vhodné vybrať aj nejaké známe a už používané. Tieto slová sa následne s predponou hashtagu používajú pri príspevkoch, aby sa tým zvýšil dosah. Ako sa týmto zvýši dosah? Ak používatelia sociálnej siete nájdu a rozkliknú, alebo vyhľadajú vaše zvolené kľúčové slovo, zobrazia sa im všetky príspevky označené hashtagom s daným slovom. Okrem tohto na Instragame existuje nová funkcia “sledovanie hashtagov”, ktorá, ako z názvu vyplýva, dovoľuje ľuďom sledovať zvolené hashtagy. To pre vás znamená, že každému, ktorý sleduje váš hashtag, sa príspevok s týmto hashtagom zobrazí na úvodnej stránke, alebo v “stories” (príbehoch).

Vytvorte si svoj vlastný hashtag!

Vytvorenie vlastného hashtagu je veľmi jednoduché. Náročnejšie je však jeho vymýšľanie. Hashtag vytvoríte tak, že za znakom # napíšete vlastný obsah, slovo, názov alebo slovné spojenie (oddelené napríklad podčiarkovníkom ). Každý moderný brand prezentujúci sa na sociálnych sieťach by sa mal odlíšiť svojim vlastným hashtagom, ktorý ho bude vystihovať. Ľudia si budú tento hashtag spájať práve s vašim brandom. Hashtag sa dá dnes už bežne považovať za súčasť modernej firemnej identity.

My a #hashtagy

Hashtagy sú súčasťou aj našej korporátnej identity. Využívame ich hlavne v instagramových príspevkoch, náš hlavný hashtag je #SELFMEDIA a taktiež sme hashtagy využili na selektovanie príspevkov. Všetky naše hotové práce, ktoré sme pridali na instagram sa vám zobrazia pod hashtagom #selfmediaWORK, všetky blogové príspevky pod hashtagom #selfmediaBLOG a všetky príspevky týkajúce sa nás a našich aktivít sa nachádzajú pod hashtagom #selfmediaLIVE. Existuje množstvo spôsobov využitia hashtagov, je to len na vašej kreativite.